Wakacje – wyjątkowy czas spędzony z dzieckiem

Dziś jest: Wtorek, 18 lutego 2020, Imieniny: Symeona, Konstancji
Promocje i ogłoszenia »

Hotele

2014-09-30

Wakacje – wyjątkowy czas spędzony z dzieckiem

Udane wakacje dla dzieci, to nie tylko wybór odpowiedniej miejscowości. To przede wszystkim, zapewnienie naszym pociechom wspaniałych zabaw, które pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że dziecko rozwija się prawidłowo; zaczyna uczyć się życia w grupie i nawiązywać dobre relacje z rówieśnikami.

Zabawa spełnia określoną funkcję

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że dzieci uczą się i nabywają wiele nowych umiejętności poprzez zabawę. Stworzenie ciepłej, przyjaznej atmosfery także nie jest bez znaczenia i ma duży wpływ na chęć dziecka do zabawy. To z kolei wymaga zaangażowanego, kreatywnego podejścia opiekuna. Zabawy po prostu nie mogą być nudne i monotonne.  

Dzieci uwielbiają spędzać czas w wodzie. Dostępne zabawki wodne typu pianki, deski, makarony, dmuchańce, piłki czy rękawki nie tylko podnoszą atrakcyjność zabaw w basenie, ale czynią je znacznie bezpieczniejszymi.   

Jak ważne są dobre relacje naszego dziecka ze światem, wie każdy rodzic.
Wszystko to jednak trzeba wykształcić; nauczyć dziecko ufności do świata, poczucia wartości, poczucia bezpieczeństwa, a wreszcie samodzielności.
Znakomitym czasem na budowanie jeszcze głębszej więzi z dzieckiem są właśnie wakacje.

Dzieci także chcą się poczuć wyjątkowo

Niezwykle popularne wśród dzieci są masaże ciała i pleców, przygotowaną do tego celu płynną czekoladą,  jogurtami i olejkami owocowymi. Często działa tu zasada: inne dzieci były w Spa, ja też chcę tam iść. Wiąże się to oczywiście u dzieci z pozytywnym budowaniem obrazu dziecka oraz zaspokaja potrzebę przynależności do grupy, która w okresie budowania relacji z rówieśnikami jest niezwykle ważna.  
Ponadto, masaże sprawiają dzieciom niesamowitą frajdę; są jak dwa w jednym – to zabawa i relaks.

Zmiana klimatu

Wakacje, to nie tylko czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i przedszkolnych, ale także dobry pretekst, aby dzieci zmieniły klimat. Zasadę tę, z powodzeniem, stosują dorośli i wiedzą jak znakomity wpływ wywiera to na ich zdrowie i samopoczucie. Dzieci wracają z wypoczynku z mnóstwem pozytywnych wrażeń, zawiązują się przyjaźnie i znajomości, staja się dojrzalsze; bogatsze o nowe doświadczenia i umiejętności.  Niezależnie od tego, dokąd wyślemy nasze dzieci, ważne, aby infrastruktura ośrodka/hotelu w którym zostaną zakwaterowane, była dostosowana także do ich potrzeb.

Dobrym przykładem hotelu, gdzie z myślą o dzieciach przygotowano wszystko, co potrzeba jest Hotel Fajkier - www.hotelfajkier.pl/dla-dzieci położony w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Deszcz nie musi oznaczać nudy

Bywa i tak, że pogoda nie zawsze dopisuje. Dzieci przepadają za rysowankami, kolorowankami, klockami, zjeżdżalniami, samochodami. Zabawki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, urozmaicą i zapełnią czas, podczas, gdy rodzice korzystają ze SPA lub prowadzą rozmowy ze znajomymi przy kawie.

Planując krótki lub dłuższy wypoczynek z dziećmi, warto wziąć pod uwagę taki kurort, który stworzył kompleksowe rozwiązania rekreacyjne dla rodziców i ich dzieci.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014